Strona główna » Dla mieszkańców
21
lis
2023

"Podlasianki znad Łomżyczki" rozpoczynają działalność

Wspólną inicjatywą mieszkanek miejscowości Kisiołki, Andrzejki i Czaplice powstało Koło Gospodyń Wiejskich Podlasianki znad Łomżyczki, które w minioną niedzielę oficjalnie rozpoczęło swoją działalność. Podczas uroczystego otwarcia towarzyszyli im członkowie kół działających na terenie gminy: KGW w Konarzycach, Sąsiedzi znad Lepackiej Strugi, KGW w Jednaczewie, wójt Piotr Kłys, przewodniczący Rady Gminy Sławomir Zacharczyk oraz księża z Parafii w Szczepankowie.

Sala świetlicy wiejskiej w Czaplicach zachwyciła kolorową dekoracją przygotowaną specjalnie na tę okazję. Stół uginał się od wspaniałych potraw, które gospodynie przygotowały z największą starannością. Wszystko to tworzyło atmosferę ciepła i serdeczności, typową dla spotkań w małych społecznościach wiejskich.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich gości przez przewodniczącą koła, Panią Kingę Szabłowską – Dobosz, będącą jednocześnie sołtyską wsi Kisiołki. Podkreśliła ona wagę tego wyjątkowego wydarzenia dla lokalnej społeczności, podziękowała za liczne wsparcie oraz zaangażowanie wszystkich członkiń Koła Gospodyń Wiejskich. - Nasze stowarzyszenie łączy pokolenia - ludzi młodych z głową pełną pomysłów i ludzi doświadczonych życiowo, którzy służą dobrą radą i wsparciem. Jesteśmy jak most, który łączy przeszłość z teraźniejszością, a jednocześnie stanowi fundament dla przyszłości. To niezwykle ważne, abyśmy pielęgnowali tradycje, przekazując mądrość i doświadczenie młodszym pokoleniom  - mówiła przewodnicząca KGW.

Na otwarciu obecny był Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys, który nie krył radości z powodu powstania nowego koła. – Cieszę się, że mieszkańcy chcą się integrować i tworzyć miejsca, w których będą mogli rozwijać swoje pasje i talenty.

Przybyli na uroczystość goście wręczyli przewodniczącej prezenty. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do skosztowania przygotowanych przez gospodynie potraw.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.