Strona główna » Turystyka » Atrakcje turystyczne i zabytki
4
wrz
2014

Mobilny przewodnik LGD "Sąsiedzi"

Niedawno ukazała się aplikacja promująca atrakcje turystyczne regionu Lokalne Grupy Działania "Sąsiedzi".

 

Powiat łomżyński – unikalne w skali kraju walory przyrodnicze i krajobrazowe, zróżnicowane środowisko naturalne i czystość powietrza. Tak w wielkim skrócie można opisać charakterystyczne cechy tej części Podlasia. Czym jeszcze może się pochwalić Ziemia Łomżyńska? Wystarczy zajrzeć do aplikacji mobilnej pod taką samą nazwą, aby sprawdzić, czym przyciąga i co oferuje ten niezwykły zakątek. W aplikacji, stworzonej przez firmę Amistad Group, opartej na autorskiej technologii Treespot, prezentowane są atrakcje z siedmiu gmin: Przytuły, Jedwabne, Wizna, Piątnica, Łomża, Miastkowo, Śniadowo.

Jedną z ważniejszych funkcji aplikacji jest geolokalizacja użytkownika – dzięki wykorzystaniu technologii GPS, osoby korzystające z aplikacji mogą sprawdzić nie tylko swoje położenie, ale też podejrzeć, gdzie znajduje się konkretny obiekt. Obiekty znajdujące się w aplikacji podzielone zostały na kilka najważniejszych kategorii. Znaleźć tu możemy noclegi, punkty gastronomiczne, obiekty sportowe i rekreacyjne oraz oczywiście zabytki.

Każdy obiekt ma także swoją wizytówkę, która zawiera dane teleadresowe oraz kilka słów opisu. Aby znaleźć interesujące nas miejsce można posłużyć się mapą, listą obiektów lub wyszukiwarką.

Aplikacja wykorzystuje mapy OpenStreetMap i może działać także w trybie offline. Aby w pełni z niej korzystać nie jest zatem potrzebne ciągłe połączenie z Internetem.

Mobilny przewodnik w estetyczny i przejrzysty sposób prezentuje najważniejsze atrakcje i walory przyrodnicze z terenu gmin objętych projektem. Jest łatwy w obsłudze i bezpłatny, co w zasadniczy sposób wpływa na jego atrakcyjność.

Aplikacja jest dostępna w Google Play.

Link:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.treespot.ziemialomzynska

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.