Strona główna » Dla mieszkańców
17
cze
2015

Dopłaty bezpośrednie dla rolników – podsumowanie

Pracownicy Urzędu Gminy Łomża w terminie od 15 marca do 15 czerwca (dłużej o miesiąc w stosunku do lat ubiegłych) świadczyli bezpłatne usługi z zakresu wypełniania wniosków o płatności bezpośrednie dla rolników posiadających do 14 ha gruntów ornych.

Na pomoc rolnikom, oprócz gminy Łomża, zdecydowało się zaledwie siedem gmin w całym województwie. Z doradztwa skorzystało blisko 330 mieszkańców gminy. W tym roku pomoc okazała się niezwykle potrzebna, ponieważ wnioski były trudniejsze, a ich prawidłowe wypełnienie sprawiało problemy rolnikom, ze względu na nowe rodzaje płatności m.in.: za zazielenienie, dla młodych rolników lub do zwierząt.

Dziękujemy pracownikom za zaangażowanie i ogromny wkład pracy. Mimo, iż wypełnianie wniosków o dopłaty nie należy do zadań gminy, rolnicy uzyskali merytoryczną i fachową pomoc w tym zakresie.

W maju TVP Białystok w programie Obiektyw wyemitowała reportaż o pomocy gminy Łomża świadczonej na rzecz mieszkańców:

http://bialystok.tvp.pl/20226970/27052015-godz1830 (prosimy oglądać od 16:25 minuty)

 

Wiadomość opublikowana przez: Administrator
Tematy pokrewne (tagi): płatności bezpośrednie, pomoc, rolnictwo,

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.