Strona główna » Jednostki » Biblioteki
9
lis
2015

Samorządowcy z gminy Siedlce z wizytą w Podgórzu

W ubiegłą sobotę (07.11) dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łomża Wiesława Kłosińska gościła w swojej placówce przedstawicieli władz samorządowych z gminy Siedlce. Z obecnym na spotkaniu wójtem Piotrem Kłysem i przedstawicielem Instytutu Książki Anną Zagórską dyskutowano o rozbudowie placówek w ramach ministerialnego programu „Biblioteka+. Infrastruktura Bibliotek".


Obecnie Rada Ministrów uchwaliła „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020. W ramach programu zdefiniowany został Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016–2020”, którego celem jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek publicznych oraz bibliotek publicznych wchodzących w skład innych instytucji kultury, dla których organem założycielskim jest gmina. W ramach priorytetu corocznie będą ogłaszane nabory wniosków na zadania związane z remontem, przebudową, rozbudową i budową oraz wyposażeniem budynków bibliotek. Goście prowadzili ożywioną dyskusję na temat możliwości rozbudowy infrastruktury bibliotecznej na przykładzie wybudowanego budynku w Podgórzu. Poruszono temat roli czytelnictwa i kultury w życiu lokalnych społeczności i związanych z tym potrzeb. Wizytę zakończyła krótka wycieczka po budynku biblioteki i wszystkich pomieszczeniach, w tym szkolnych, które udało się wybudować ze środków z ministerstwa.

  • Samorządowcy z gminy Siedlce z wizytą w Podgórzu
  • Samorządowcy z gminy Siedlce z wizytą w Podgórzu
Wiadomość opublikowana przez: konserwator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.