Strona główna » Jednostki » Biblioteki
19
lis
2015

Sukces Biblioteki Publicznej Gminy Łomża w Podgórzu!

„Obiektu takiego jak biblioteka gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu nie powstydziłaby się ani Warszawa, ani Londyn”(dziennik Rzeczpospolita). Na potwierdzenie tych słów z dumą informujemy, że w piątej edycji rankingu bibliotek „Rzeczpospolitej”, nasza biblioteka zajęła zaszczytne III miejsce i zdobyła tytuł najlepszej biblioteki w woj. podlaskim.

Jak przed rokiem, zwycięzcą została Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin, a II miejsce na podium zajęła Biblioteka w Świątkach z przewagą niecałych 2 pkt. nad Biblioteką w Podgórzu.

Należy podkreślić, że do udziału w rankingu zaproszone zostały 2300 biblioteki z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miast mających mniej niż 15 tysięcy mieszkańców, z czego blisko 800 potwierdziło swój udział poprzez odesłanie ankiety zawierającej 19 szczegółowych pytań dotyczących m.in. powierzchni bibliotek, wielkości księgozbioru, średniego zatrudnienia czy dogodności dla osób niepełnosprawnych.

Pani dyrektor i pracownikom Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu składamy najserdeczniejsze gratulacje z życzeniami dalszych sukcesów i spełnienia marzenia Pani Wiesławy Kłosińskiej, o którym wspomniała w wywiadzie dla Rzeczpospolitej: „Marzy mi się, by jak najwięcej mieszkańców korzystało z naszych bibliotek. Dla mnie taka integracja jest najważniejsza. Mamy już stowarzyszenie Nasze Miejsce, spotykamy się w bibliotece, dyskutujemy, wymyślamy imprezy, planujemy. Tu już biblioteka nie jest najważniejsza jako miejsce, w którym obcuje się z książkami, ale z ludźmi. To porozumienie, kontakt człowieka z człowiekiem jest w naszych zaganianych czasach najbardziej potrzebny”.

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników rankingu „Rzeczpospolitej” w Pałacu Rzeczpospolitej (siedziba Biblioteki Narodowej) w Warszawie. Zdjęcia z tej wyjątkowej chwili można obejrzeć w fotogalerii.

Źródło: www4.rp.pl (Rzeczpospolita)

  • Sukces Biblioteki Publicznej Gminy Łomża w Podgórzu!
  • Sukces Biblioteki Publicznej Gminy Łomża w Podgórzu!
  • Sukces Biblioteki Publicznej Gminy Łomża w Podgórzu!
  • Sukces Biblioteki Publicznej Gminy Łomża w Podgórzu!
Wiadomość opublikowana przez: konserwator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.