Strona główna » Jednostki » Szkoły Podstawowe
20
lis
2015

Ostatnie wydarzenia w Publicznym Gimnazjum nr 9 w Łomży

Poniżej prezentujemy przegląd ostatnich i najciekawszych wydarzeń, które odbyły się w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodzin Lutosławskich w Łomży.

-----------------------------------------
Laureaci konkursu „Sfotografuj Naszą Sieć Szerokopasmową”

Gimnazjaliści naszej szkoły zwyciężyli  w konkursie „Sfotografuj Naszą Sieć Szerokopasmową”, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Aby wziąć udział w konkursie, szkoły musiały nadesłać w terminie do 30 września, zgłoszenia wraz ze zdjęciami węzła dystrybucyjnego (szafy telekomunikacyjnej) budowanej w ramach Projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej” znajdującego się w gminie, w której znajduje się szkoła. Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział: Dariusz Nowacki, Krystian Maziarczuk i Damian Jankowski. Wygrali dla siebie i dla całej klasy IIA atrakcyjne nagrody, w tym m.in. : piłki, plecaki, pendrivy.

M. Grzymała
-----------------------------------------
„DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE” - akcja profilaktyczna

Nie tylko z prelekcją, i nie tylko dla młodzieży,  na temat NIE TAKI ZE MNIE  MOCARZ… gościła w piątek 16 października 2015r. w Publicznym Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży pani Anna  Stolarczuk -  pedagog z Krakowa. Pracująca  na co dzień  z młodzieżą uzależnioną od narkotyków i dopalaczy pani trener  opowiedziała o swojej pracy, przykrych i nieodwracalnych  konsekwencjach młodzieńczych eksperymentów. Obaliła funkcjonujący wśród młodych mit, że „dopalacze nie szkodzą”,  „że wystarczy mieć trochę silnej woli i trochę rozumu w głowie i da się je zażywać bezpiecznie”. Uważnie wysłuchała też głosu naszej młodzieży nt. jej wiedzy o dopalaczach i zajmowanego stanowiska w sprawie narkotyków i  wszelkich środków uzależniających.  Wszyscy uczniowie naszego gimnazjum, pracując w małych grupach, zostali zapoznani ze skutkami zażywania dopalaczy i zniszczeniami, jakie w organizmie one powodują.  Dowiedzieli się, co jest w ich składzie i poznali mechanizmy uzależnienia. Bardzo obrazowa i niezwykle przekonująca była dla młodzieży  prezentacja multimedialna, która skłoniła do autorefleksji i z pewnością wzmocniła zachowania asertywne.  Pani Ania Stolarczuk po południu spotkała się  z nauczycielami gimnazjum, a w  dniu 17 listopada na zebraniu ogólnoszkolnym przeprowadziła szkolenie dla rodziców. Warsztaty z trenerem z zewnątrz sfinansowane zostały ze środków przeciwdziałania alkoholizmowi Urzędu Gminy Łomża i wpisały się w ogólnopolską akcję walki z dopalaczami.

M.Nasiadko
----------------------------------------
„Twoje dane – twoja sprawa”

W bieżącym roku szkolnym Publiczne Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży  przystąpiło do VI edycji programu organizowanego przez Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) oraz Gliwicki Ośrodek Metodyczny pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka  „Twoje dane – twoja sprawa”.

Program jest skierowany do nauczycieli i uczniów, którzy chcą podnieść poziom wiedzy i kształtować pozytywne nawyki w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych. Będzie  realizowany przez cały rok szkolny 2015/2016 poprzez organizację działań uświadamiających uczniom, rodzicom i nauczycielom znaczenie ochrony danych osobowych we współczesnym świecie oraz kształtujących pozytywne, świadome i odpowiedzialne postawy. Bliższe informacje na temat projektu można znaleźć na stronie internetowej GIODO http://www.giodo.gov.pl/giododzieciom

A.Pawelec
---------------------------------------
Z wizytą w Sądzie Rejonowym…

Uczniowie gimnazjum wraz z nauczycielami odwiedzili Sąd Rejonowy przy ul. Polowej 1 w Łomży, by z bliska przyjrzeć się pracy sędziów. Podczas wizyty młodzież obserwowała rozprawę sądową, zwiedziła pomieszczenia dla zatrzymanych, Biuro Obsługi Interesanta, a także zapoznała się z procedurą przesłuchań małoletnich w Przyjaznym Pokoju Przesłuchań. Uczniowie wysłuchali prelekcji sędziów na temat ważnych kwestii związanych z uczestnictwem młodych ludzi w postępowaniu sądowym. Taka wizyta pozwoliła uświadomić młodzieży, że warto przestrzegać porządku prawnego, gdyż niektóre z pozoru błahe zachowania mogą okazać się brzemiennymi w skutkach. Dla wielu młodych ludzi mogą stanowić też punkt wyjścia do rozważań o wyborze własnej ścieżki kariery zawodowej. Najistotniejszym jest jednak to, że spotkania w Sądzie pozwoliły ,,oswoić” to miejsce, ujrzeć je w innym świetle i zrozumieć, że jest to obszar przyjazny, gdzie można poszukiwać ochrony prawnej. Po takich edukacyjnych doświadczeniach nasi uczniowie wiedzą, że w Sądzie mogą czuć się bezpiecznie i zawsze znajdą tam pomoc w rozwiązywaniu problemów natury prawnej.

A. Pawelec

Wiadomość opublikowana przez: konserwator
Tematy pokrewne (tagi): dzieje się,

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.