Strona główna » Jednostki » Szkoły Podstawowe
11
lut
2016

Żywa lekcja historii w Podgórzu

10 lutego 2016 roku społeczność Szkoły Podstawowej im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Podgórzu wzięła udział w uroczystości upamiętniającej 76 rocznicę deportacji mieszkańców Podgórza na Syberię.

Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w miejscowej  kaplicy pw. Św. Antoniego z Padwy, którą celebrował proboszcz parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Łomży ks. Andrzej Popielski. Zgromadzeni wokół sztandaru szkoły w ciszy i zadumie, słowo po słowie  poznawaliśmy dzieje naszych przodków, których los boleśnie doświadczył.

Następnie wszyscy zebrani udali się do Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu na dalsze uroczystości rocznicowe. Zbiegły się one z promocją książki Wawrzyńca Kłosińskiego „Podgórze i Podgórzacy”. Autor właśnie w naszej miejscowości spędził jak wspomina najpiękniejsze chwile swojego życia. Tu się wychował, tu dorastał i z tym miejscem na zawsze pozostanie związany. Jest nam szczególnie miło, że autor poświęcił też kilka stron naszej szkole, z którą związane są Jego przepiękne wspomnienia.

Szczególnym gościem na obchodach rocznicowych była córka gen. Władysława Andersa, pani Anna Maria Anders Costa- przewodnicząca Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, pełnomocnik Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego w randze sekretarza. Pani Anders zwiedziła pomieszczenia budynku szkoły. Spotkała się z przedszkolakami, których trochę zdziwiło wejście aż tylu osób naraz. Gościowi bardzo spodobały się piękne, przestrzenne sale oddziałów przedszkolnych. Następnie pani Anders zatrzymała się w miejscu poświęconemu patronowi szkoły- Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Dyrektor szkoły pani Anna Wądołowska zaprezentowała naszą placówkę, po czym znamienici goście i uczniowie stanęli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia na tle portretu patrona szkoły. Pani Anna Maria Anders- Costa wpisała się do księgi gości życząc szkole wielu sukcesów i dalszych lat rozwoju.

Autor: Sławomira Dorota Szymanowska 

 • Żywa lekcja historii w Podgórzu
 • Żywa lekcja historii w Podgórzu
 • Żywa lekcja historii w Podgórzu
 • Żywa lekcja historii w Podgórzu
 • Żywa lekcja historii w Podgórzu
 • Żywa lekcja historii w Podgórzu
 • Żywa lekcja historii w Podgórzu
 • Żywa lekcja historii w Podgórzu
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

 • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
 • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
 • Korzystamy z Google Maps
 • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.