Strona główna » Jednostki » Szkoły Podstawowe
25
lut
2016

Ostatnie wydarzenia w Szkole Podstawowej w Jarnutach

Przegląd ostatnich wydarzeń, w których uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Jarnutach.

Warsztaty w Operze

20 stycznia 2016 r. uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Filharmonię i Operę Podlaską w Białymstoku pt „Za kulisami Opery, czyli o tym, kto jest kim w operze”. Podczas spotkania nasi wychowankowie mieli okazję dowiedzieć się np. kim jest i czym zajmuje się garderobiana czy inspicjent, jak powstaje spektakl, czy naprawdę nocą po operowych korytarzach przechadza się duch opery? Spotkanie było podzielone na dwie części. Podczas pierwszej z nich mieliśmy okazję zajrzeć za kulisy sceny głównej i zapoznać się z obowiązkami ludzi tam pracujących. Natomiast w drugiej, „praktycznej”, pod okiem edukatora zaprojektowali i samodzielnie wykonali kobiecy i męski kostium operowy.

 Zabawa choinkowa

W sobotę 23 stycznia 2016 r.  w naszej szkole miała miejsce długo wyczekiwana przez wszystkie dzieci impreza choinkowa, na której bawili się uczniowie, rodzice i zaproszeni goście. Na balu nie zabrakło bajkowych postaci: księżniczek w balowych sukniach, rycerzy czy wróżek. Wszyscy uśmiechnięci, w świetnych nastrojach tańczyli i brali udział we wszystkich konkursach. Na chwilę wytchnienia i odpoczynku, podczas tych wyczerpujących tańców udawali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie przygotowany był słodki poczęstunek. Na zakończenie wszystkie dzieci odwiedził Święty Mikołaj.

Warsztaty w muzeum

15 lutego 2016 r. uczniowie klas starszych wzięli udział w organizowanych przez Muzeum Północno – Mazowieckie w Łomży warsztatach „Kaligrafii Chińskiej”. Spotkanie poprowadził znawca kultury chińskiej, dr Henryk Brandys. Podczas warsztatów edukacyjno – artystycznego dzieci mogły poznać kulturę i sztukę Chin, oraz spróbować swych sił w  arcytrudnej kaligrafii. Ponad to uczniowie mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć jak parzy się typową chińską herbatę.

Walentynkowy koncert

Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. Szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem świetlicy Panem Rafałem Grzymała zorganizował „ Pocztę Walentynkową". Można było napisać i wysłać kilka miłych i ciepłych słów drogiej naszemu sercu osobie.

15 lutego 2016 r. klasa V, pod czujnym okiem pani Magdaleny Bućkowskiej przygotowała koncert dla zakochanych. Podczas apelu mieliśmy okazję wysłuchać  piosenki i wiersze o miłości.

Tego dnia rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny pt „Kartka walentynkowa”. Pierwszą nagrodę zdobyła uczennica klasy III Katarzyna Boguska. 

 Laureatka konkursu przedmiotowego

Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły Aleksandra Boguska została laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Zwycięsko przeszła kolejne etapy: szkolny (6.11.2015) i rejonowy (13.01.2016). W ostatnim etapie, rywalizując z najlepszymi uczniami z województwa uzyskała bardzo dobry wynik. 

 Autor: Magdalena Bućkowska

  • Ostatnie wydarzenia w Szkole Podstawowej w Jarnutach
  • Ostatnie wydarzenia w Szkole Podstawowej w Jarnutach
  • Ostatnie wydarzenia w Szkole Podstawowej w Jarnutach
  • Ostatnie wydarzenia w Szkole Podstawowej w Jarnutach
Wiadomość opublikowana przez: Administrator
Tematy pokrewne (tagi): dzieje się,

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.