Strona główna » Jednostki » Szkoły Podstawowe
4
kwi
2016

Profilaktyka wśród dzieci

Gmina w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi wspólnie z Fundacją „Sztuk i Dialogu” zrealizuje zadanie publiczne pn.: „Wczesna profilaktyka uzależnień wśród dzieci w wieku 5-10 lat z Gminy Łomża”.

Fundacja w miesiącach kwiecień - czerwiec przeprowadzi cykl warsztatów edukacyjno-muzycznych „Grześ i Agniesia”, których tematyka związana jest z profilaktyką zdrowotną. Warsztaty skierowane są do dzieci z grup przedszkolnych (5 latki) i klas 0-I SP. Treści zawarte w programie audycji edukacyjno-muzycznych dotyczą podstawowej wiedzy, umiejętności, kształtowania postaw i aktywności ruchowej poprzez zabawę i muzykę. Ich realizacja powinna przyczynić się do wytworzenia określonych kompetencji u dziecka ułatwiając im dbałość o zdrowie i jego rozwój oraz uczestnictwo w różnych formach aktywności ruchowej. 

Fundacja przeprowadzi również zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat. Uczniowie wezmą udział w programie wczesnej profilaktyki uzależnień „Cukierki”. Program ten był już realizowany w ubiegłym roku w czterech placówkach edukacyjnych gminy Łomża. Proponuje on urozmaicone, aktywizujące uczniów metody pracy, m.in. burzę mózgów, pantomimę, zajęcia plastyczne, teatralne, dyskusję, zabawy ruchowe. Dzięki proponowanym aktywnościom dzieci rozwijają kreatywność, wzmacniają swoją samoocenę, uczą się współpracy w zespole. Realizacja zajęć w oparciu o bajki profilaktyczne połączone z aktywną pracą dzieci pozwala na odkrywanie nowych dróg rozwiązań, pomagając zapobiegać chęci sięgnięcia przez nie w przyszłości po środki odurzające czy psychotropowe.

Zadaniem zostanie objętych ok. 150 dzieci – szczególnie tych, które potrzebują wsparcia dla wyrównania szans edukacyjnych oraz zagrożoną wykluczeniem społecznym, odrzuceniem przez grupę rówieśniczą lub patologiami.  

Zdjęcie: strona internetowa Szkoły Podstawowej w Wygodzie

Wiadomość opublikowana przez: Administrator
Tematy pokrewne (tagi): dzieje się,

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.