Strona główna » Jednostki » Szkoły Podstawowe
11
kwi
2016

Młodzież trzyma formę

Już po raz piąty uczniowie PG nr 9 uczestniczyli w festynie pn.: „Trzymaj formę”. Jego celem jest promowanie zdrowego stylu życia, żywienia, a także kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej.

Gimnazjaliści mieli okazję zasięgnąć porad dietetyka w zakresie prawidłowego odżywiania. Organizatorzy i przybyli goście zachęcali młodzież do uprawiania sportu i aktywnego spędzania czasu wolnego. W trakcie festynu uczestnicy obejrzeli walkę bokserską i wzięli udział w kilku sportowych konkurencjach tj. hokejowy slalom, skoki w workach czy wyścig z przeszkodami. Rywalizowali ze sobą uczniowie szkół podstawowych gminy i miasta Łomży, ale podstawówka w Kupiskach okazała się najlepsza. Po wyczerpującej rywalizacji grupa ratownicza „Nadzieja” pokazała, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

Oprócz atrakcji sportowych, uczniowie mogli podziwiać pokaz grupy tanecznej ze Studia Tańca BK STEP oraz taniec Jive w wykonaniu byłej absolwentki PG nr 9. Na scenie zaprezentował się szkolny teatr „Iskierka” w sztuce dotyczącej problemu uzależnienia od mass mediów, a szczególnie od Internetu i telewizji.

Aby promować zdrowe odżywiania uczniowie przygotowali stoiska z pełnowartościowymi sałatkami, kanapkami, świeżymi sokami czy koktajlami. Kramy przyciągały wyglądem, kolorystyką, zachęcały do odwiedzenia i degustacji. Dużym zainteresowanie cieszył się nabiał z pobliskiej mleczarni oraz świeże pieczywo z piekarni.

Festyn ,, Trzymaj formę” był  dobrą formą promocji Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży. Uświadomił wielu osobom, że poprzez zdrowe odżywianie, właściwą dietę oraz aktywność fizyczną można utrzymać formą i być zdrowym.

  • Młodzież trzyma formę
  • Młodzież trzyma formę
  • Młodzież trzyma formę
  • Młodzież trzyma formę
  • Młodzież trzyma formę
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.