X Nocny Turniej Piłki Nożnej w Pniewie

Foto nr 43295
Fotogaleria
Po raz X na syntetycznym boisku przy ul. Szkolnej w Pniewie, rozegrany został turniej o Puchar Wójta Gminy Łomża. Cykliczna impreza, zrzeszająca grono wiernych fanów i uczestników, miała miejsce między 5 a 6 lipca. W tych dniach na co dzień spokojne i nostalgiczne Pniewo, gościło blisko 160 zawodników i niezliczoną ilość kibiców.

Nocna stolica piłki nożnej, jak przez wielu określane jest Pniewo, przyciągnęła wiele utytułowanych zespołów, wśród których znalazło się aż 4 z 5 najlepszych drużyn obecnego sezonu Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża, tj. Kulturalni Łomża, KS Biel Jeziorko, Demed i Elmax Dachy Super Team. W kadrze turniejowej znalazły się również takie zespoły jak MG Energetyka, OCB Rengers, RKS Robotniczy KS, Dantex, Ratowo-Piotrowo 2019, FC Osiem Wilki, Gold Team, Koziki, Drużyna B, Uniglass i Chłopaki z jednej paki.

Na sportowców-amatorów czekało ognisko i pokaźny zapas kiełbasy, która skutecznie pozwalała na zachowanie sił witalnych, aż do samego końca turnieju.

Mimo wakacji, na boisku przy ul. Szkolnej zgromadziły się ogromne ilości kibiców, którzy głośno i z zaangażowaniem dopingowali swoich ulubieńców. W wolnej chwili można było również kibicować w strefie kibica utworzonej specjalnie na Euro 2024.

Spotkania rozgrywano w czterech grupach, gdzie grano systemem „każdy z każdym”. Do drugiej, sobotniej fazy rozgrywek, awans wywalczyło 8 najlepszych zespołów, które ponownie rywalizowały w grupach o wejście do półfinałów. Po zaciętych spotkaniach półfinałowych, poznaliśmy finalistów! Jako pierwsza na podium zameldowała się drużyna KS Biel, która do wielkiego finału awansowała kosztem Ratowo-Piotrowo 2019. W drugim meczu nieznacznie lepsza od zespołu MG Energetyka, okazała się drużyna OCB Rengers.

W tak zwanym „małym finale” zmierzyły się więc zespoły MG Energetyka i Ratowo-Piotrowo 2019. Początek spotkania to wyrównana walka o każdy metr boiska, jednak wraz z upływem kolejnych minut coraz bardziej do głosu dochodzili podopieczni Grzegorza Bączka. O ostatecznym rozstrzygnięciu zadecydowała druga połowa, w której ze świetnej strony pokazali się gracze w błękitno-białych trykotach. Ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 5:1.

Około pierwszej w nocy nadszedł ten długo wyczekiwany moment. Przy hymnie Ligi Mistrzów, na boisko zawodników wprowadził sędzia główny Damian Tanajewski, losowanie stron, pierwszy gwizdek i rozpoczęły się emocje! Regulaminowe 20 minut spotkania, minęło błyskawicznie. Kibice otrzymali to co uwielbiają tj. bramkarskie parady, dryblingi, bramki i emocje! Od samego początku, oba zespoły podjęły ryzyko gry w wysokim pressingu, ta sztuka lepiej wyszła graczom z OCB Rengers, którzy błyskawicznie wyszli na prowadzenie. Nie zabiło to jednak tempa spotkania. Zawodnicy KS Bielu znani z waleczności i gry do ostatniej minuty, próbowali przyśpieszyć swoje ataki i przechylić wagę zwycięstwa na swoją stronę. Po zaciętym spotkaniu do samego końca nieznacznie lepsza  okazała się drużyna KS Biel i tym samym pierwszy raz w historii obroniła tytuł. Mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Oprócz wyróżnień drużynowych, przyznano również trofea dla najlepszego strzelca, zawodnika i bramkarza turnieju. Królem strzelców został Michał Tarnowski (KS Biel), najlepszym zawodnikiem wybrano Kamila Szeligowskiego (OCB Rengers), natomiast statuetka bramkarza turnieju powędrowała w ręce Aleksandra Sobieszuka (MG Energetyka).

Trofea i upominki dla uczestników ufundował Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys. Pomysłodawcą i organizatorem X  Nocnego Turnieju o Puchar Wójta Gminy Łomża” jest animator kompleksu sportowo – rekreacyjnego „Moje Boisko – Orlik 2012” - Radosław Jemielity, który podziękowania za pomoc kieruje do wszystkich, którzy wspomogli  organizację zawodów, tj: URZĄD GMINY ŁOMŻA, OSP PNIEWO.

Klasyfikacja końcowa:
I. KS Biel Jeziorko;
II. OCB Rengers;
III. MG Energetyka;
IV. Ratowo-Piotrowo 2019

 

Link do video:  https://www.youtube.com/watch?v=4uKU899Q1fU

 

 

 

Fotogaleria